Battery Ventures, een meerstaps investeringsfirma die zich concentreert op wereldwijde technologie en vernieuwing, kondigde recentelijk aan dat het Jeeves Information Systems, in Stockholm, een op Zweden gebaseerde leider in ERP software voor kleine tot middelgrote ondernemingen heeft overgenomen. Battery bezit inmiddels ongeveer 98 procent van het totaal aantal aandelen in Jeeves en is van plan om de resterende aandelen te kopen door een verplichte acquisitieprocedure. Jeeves, opgericht in 1992, is gegroeid tot een totaal van 4500 klanten met 30000 gebruikers in meer dan veertig landen. Het grote partnernetwerk van het bedrijf biedt de organisatie de mogelijkheid om brede geografische bereikbaarheid te hebben terwijl de klanten bij het lokale niveau worden bediend.
Deze transactie is de vijfde grote Europese investering die Battery in de afgelopen 20 maanden heeft gemaakt. De vier voorafgaande investeringen waren:
– De in juli 2010 privé overname van het CAD/CAM software bedrijf Vero Software, gestationeerd in Cheltenham, Engeland
– De in juli 2011 aankoop van de meerderheid van de aandelen in het industriële technologiebedrijf Gas Measurement Instruments, dat ligt in Renfrew, Schotland
– De in September 2011 overname van het CAD/CAM software bedrijf Planit, gestationeerd in Ashford, Engeland; geïntegreerd in Vero Software
– De minderheidsinvestering in januari 2012 in het marketing automatiseringssoftware bedrijf Neolane, dat ligt in Parijs, Frankrijk
Dave Tabors, Battery Algemene Partner, zei: “Deze investering is een voortzetting van ons werk in Europa, voornamelijk in Software, waar gevestigde markten mogelijkheden creëren voor zowel autonome als overnamegebaseerde groei. De ERP markt is heel groot en gefragmenteerd en vormt een enorme kans. Jeeves heeft een hechte band met superieure technologie, een indrukwekkend partnerbase en heel tevreden klanten, vooral in de Scandinavische markt. We kijken ernaar uit om een platform te bouwen en een nog bredere strook van de internationale ERP markt te veroveren door een combinatie van autonome groei en strategische overnames.”
De ERP producten van Jeeves bieden een breed scala van “run-the-business” functionaliteiten voor kleine en middelgrote bedrijven, waaronder aanwezigheid volgen, elektronische facturering, warenhuisbeheer, verkoop configuratie, proces automatisering, inventarisbeheer, proces modellering en verkoop vloer controle. De producten van het bedrijf zijn Jeeves Selected, Garp en Jeeves Universal; deze zijn allemaal gebruiksvriendelijk, gemakkelijk aan te passen en te integreren met andere applicaties van de onderneming (zoals accounting, klantdiensten en verkopen), om voor continue verbetering en toegevoegde efficiëntie te zorgen.
CEO en president van Jeeves, Bengt-Åke Älgevik, zei: “Dit is een geweldige tijd om een strategische partner als Battery tot stand te brengen. We delen de visie voor continue groei van het bedrijf en we ondersteunen onze partners en klanten wereldwijd. Naast de geweldige financiële ondersteuning stelt de jarenlange ervaring en kennis in de software markten, met name ERP, van Battery ons echt op een goede plaats om een dominerende leverancier te worden van ERP en gerelateerde oplossingen voor klanten van het middensegment van de markt wereldwijd.”