Selecteer een pagina

Green Valley en Notubiz presenteren op het Jaarcongres van de Vereniging van Griffiers in Haarlem het Digimeente RIS: een nieuwe generatie raadsinformatiesystemen die naast raadsagenda’s en documenten ook audio- en videoverslagen van raadsbijeenkomsten voor burgers doorzoekbaar maakt op het internet.

Met het Digimeente RIS van Green Valley worden raads- en commissieagenda’s, verslagen en overige raadsdocumenten op het internet gepubliceerd en doorzoekbaar gemaakt met geavanceerde zoektechnologie en notificatiediensten. Tientallen gemeenten, waaronder de gemeenten Rotterdam, Haarlemmermeer en Zeist, maken van deze software gebruik om openbaarheid van het gemeentebestuur na te streven.

Notubiz levert aan tientallen gemeenten een multimediale oplossing om raadsvergaderingen op het internet uit te zenden en de verslagen achteraf doorzoekbaar te maken. De afgelopen maanden hebben Green Valley en Notubiz hun software op elkaar afgestemd om een ultieme oplossing te creëren voor raadsinformatie op het internet. Hierbij zijn de audio- en videoverslagen van Notubiz geintegreerd en doorzoekbaar gemaakt in het Digimeente RIS van Green Valley.

“Door het bundelen van de expertise van Green Valley en Notubiz is een unieke oplossing gecreëerd om het reilen en zeilen van de raad op het internet beschikbaar te maken. Dat brengt de gemeentelijke politiek heel dicht bij de burger”, aldus Michiel Riedijk, algemeen directeur van Green Valley.

Met Digimeente RIS kan de burger raads- en commissievergaderingen via streaming video live op het internet volgen en tegelijkertijd de bijbehorende documenten, zoals ingekomen stukken of bouwplannen, bekijken. Rens Groeneveld, directeur van Notubiz : “Een raadsinformatiesysteem waarin raadsdocumenten, raadsverslagen, audio en video naadloos geintegreerd zijn, bestond nog niet in Nederland. Raadsinformatiesystemen zijn vaak sterk document-gebonden en voor veel burgers moeilijk te begrijpen. Met de combinatie van Green Valley en Notubiz worden vergaderingen in de raad opeens een stuk aantrekkelijker en beter te volgen.”

Bronnen: CMScentraal & Green Valley