Epicor Software Corporatie, een wereldwijde leider in zakelijke software oplossingen voor productie, distributie, verkoop en dienstorganisaties, kondigde recentelijk aan dat het heeft toegestemd om privé gehouden Solarsoft Business Systems te kopen van Marlin Equity Partners. Solarsoft is een specialist in middenmarkt onderneming hulpmiddelen planning (ERP) en beheersystemen voor productie en distributie.
De aankoop van Solarsoft wordt verwacht in ongeveer anderhalve maand voltooid te zijn. Deze aankoop verlengd de positie van Epicor als leidende aanbieder van complete eind-tot-eind enterprise bedrijfsoplossingen voor afzonderlijke productie en distributie en groothandel beheeroplossingen in top verticale industrieën, waaronder hout en bouwmaterialen, automobiel en grafische- en verpakkingsindustrie. De beste productie uitvoering systemen (MES) en intelligentie oplossingen van Solarsoft bieden uitgebreide mogelijkheden om productie te meten, monitoren en optimaliseren en productie operaties door real-time data collectie, analyse en prestatie opsporing, ongeacht het in een enkele faciliteit of over een wereldwijde distributie onderneming is. De oplossingen en expertise van Solarsoft in proces productie zal Epicor in staat stellen om initiatieven te versnellen in de hoge gereguleerde voedsel en drank, farmaceutische producten en gezondheidszorg industrieën. Bovendien brengt Solarsoft significante expertise en hulpmiddelen om de levering van zowel Solarsoft als Epicor cloud-gebaseerde ERP software als een dienst (SaaS), hosting en beheerde dienst aanbiedingen te ondersteunen.
Pervez Qureshi, President en CEO van Epicor, zei: “Solarsoft deelt onze klant-gecentreerde concentratie en productstrategie om klanteninvesteringen in onze oplossingen te beschermen terwijl we ongeëvenaarde keuze en flexibiliteit leveren. De aankoop heeft een uitstekende culturele pasvorm en vanuit een technologisch standpunt. Beide bedrijven bieden diepe industriële expertise en zijn toegewijd om lange termijn relaties te bouwen met klanten, waarbij volgende generatie mogelijkheden worden geleverd en technologieën op locatie, op aanvraag, gehost of in de cloud mogelijk worden gemaakt die klanten nodig hebben terwijl hun bedrijven zich ontplooien.”
Solarsoft levert moderne onderneming software en IT diensten aan producenten, distributeurs en groothandelaren in Noord Amerika, Europa en Azië en heeft meer dan 400 medewerkers, bijna 2000 klanten en jaarlijkse omzetten van gemiddeld 90 miljoen US$. Van automobielonderdelen tot verpakking tot levenswetenschappen, van vers voedsel tot elektrische componenten tot houd en bouwmaterialen, Solarsoft levert systemen die verbindingen maken over verkopen, aankoop, financiën, inventaris en warenhuisbeheer, logistiek, productie hulpmiddelen planning (MRP) en kwaliteitscontrole afdelingen om klanten hun zaken te helpen monitoren en operatie efficiëntie te stimuleren. Deze oplossingen zijn goed afgestemd op de aanbiedingen van Epicor, waarbij de leiderschap in productie en distributie segmenten in de wereld worden aangesterkt.
Shawn McMorran, CEO van Solarsoft, zei: “We zijn blij om samen te werken met Epicor, een erkende leider in onderneming software met een lange, succesvolle geschiedenis van het brengen van visionaire ERP oplossingen naar de markt. Samen zullen we meer dan 22000 klanten hebben en geconbineerde omzetten naderen jaarlijks een miljard dollar. Dat maakt ons tot een deel van de grootste onderneming software leveranciers wereldwijd. Gecombineerd met Epicor, onze toegenomen schaal, uitgebreid portfolio aan oplossingen, verbeterde dienst aanbiedingen en wereldwijde infrastructuur zal zelfs meer waarde toevoegen voor onze klanten nu en in de toekomst.”