Selecteer een pagina

Veel organisaties hebben klantendiensten en verkoop medewerkers die heel brede geografische gebieden overzien. Toch moeten zij klantenintelligentie helemaal bijhouden om topkwaliteit klantenservice te leveren, wat leidt tot het maximaliseren van omrekeningskoersen.

Maximizer Software, een leidende leverancier van eenvoudige, toegankelijke en betaalbare Klantrelatie Beheer (CRM) systemen zal kritisch en praktisch inzicht bieden in het bijhouden van klantenintelligentie en verkoop/ dienst beheer bij een gratis webinar op 28 november. Bij de sessie zullen Steve Davison, Uitvoerend Directeur van Zuid-Afrikaans koelkastbedrijf Minus 40 en Nelia Roberts van Certified Solutions,  Camsoft Leverancier aanwezig zijn. Zij zullen praten over het gebruik van Maximizer CRM door het bedrijf om klantenservice en verkoop excellentie te leveren door het pan-Afrikaans netwerk. De webinar zal om half 11 ’s morgens beginnen en duurt ongeveer 45 minuten.

Steve Davison zei: “Nadat Maximizer CRM 12 was geïmplementeerd, had het meteen effect op de mogelijkheid van Minus 40 om klantenrelaties te beheren. Overstappen naar Maximizer heeft ons in staat gesteld onze klantenrelaties gemakkelijk en efficiënt te beheren voor bijna 19 jaren. We zijn sindsdien vaak bezig met het vernieuwen van ons software verzekeringscontract. De kostenbesparingen zijn groot geweest. We zouden een voltijdse verkoop medewerker in dienst moeten nemen om real time informatie te leveren over wat onze verkoopkrachten kunnen doen met Maximizer.”

De hoofdzakelijke punten die besproken moeten worden, omvatten hoe Maximizer CRM Minus 40 heeft geassisteerd in het bereiken van:

  • Externe toegang op het centraal CRM database via het web;
  • Efficiënte updates en toegankelijkheid tot een volledige klantengeschiedenis met de gebruiksvriendelijke interface;
  • Verbeterde rapportage van de verkoop teams;
  • Verbeterde mogelijkheden voor beheer en meer omzet;
  • Positieve terugverdientijd waaronder kostenbesparingen en prestatieverbeteringen;
  • En hun toekomstige plannen om de ROI van het systeem uit te breiden.

Mensen die dit evenement willen bezoeken, dienen zich eerst te registreren.