Exact wil alleen nog weten over SaaS-spelers
De huidige richting van leverancier van erp- en boekhoudsoftware Exact zal in stand worden gehouden door Erik van der Meijden. dat werd onlangs bekend gemaakt door scheidend interim-ceo Max Timmer in een uitleg op de benoeming van de nieuwe ceo. Zijn voornaamste taak wordt het onderteunen van groei op eigen kracht. ” Natuurlijk zullen wij steeds op zoek gaan naar interessante overnamegegadigden, maar de focus ligt op organische groei.’
Timmer zegt: “Als er overnamegegadigden zullen zijn, zal de focus verplaatst worden naar aanbieders van software uit de cloud. Onze softwarepakketten zullen cloud-gebaseerd zijn.”
De komst van Van der Meijden betekent het afscheid van interim-ceo en voormalig financieel directeur Timmer bij Exact. Hij zal het bedrijf binnenkort verlaten waarin de benoeming van Van der Meijden aan de aandeehouders zal worden voorgehouden. ‘ Ik zat er inmiddels 10 maanden op deze pos, wat langer was dan verwacht.”
Maatwerk ERP
Het heeft lang geduurd alvorens een geschikte kandidaat te vinden omdat de eerste kandidaten te licht werden bevondend oor Exact. De eisen van een Exact topman zijn zwaarder dan die van een doorsnee directeur van een softwarebedrijf. Dit is afhankelijk van de internationale schaal van het bedrijf en het productportfolio. Exact levert wereldwijd maatwerk erp-pakketten voor internationale bedrijven met vestigingen in meerdere landen.
Van der Meijden heeft ervaring in internationale posities. Op zijn CV staat dat hij managing director van general Western Europe bij HP was geweest. In zijn laatste functie van ceo van Getronics – nu KPN Corporate Market – was hij vooral op de Nederlandse markt gericht.
Aandeelhoudersvergadering
Volgens Timmer is het tijd dat hij vertrekt zoda Van der Meijden zich kan bewijzen in het leidinggeven van het bedrijf. ‘Je kunt geen kapitein en ex-kapiteitn op één schip hebben.” De komende maanden zal hij zich voornamelijk richten op het inwerken van Van der Meijden. Na de aandeelhoudersvergadering zal hij zich verder richten op zijn toekomst.
Met de komst van Van der Meijden en het vertrek van financieel directeur Timmer bestaat de raad van bestuur van het bedrijf uit welgeteld één functionaris. ‘De commissarissen hebben eerder aangegeven een driekoppige raad van bestuur te willen, bestaande uit een ceo, een financiële man en een zogeheten chief technology officer. Eerst zal een nieuwe financiële man worden gezocht. Daarna gaan we kijken naar een cto. Nee, er zijn op dit moment nog geen concrete kandidaten in beeld.’
Hardwaretak en Siigo
Van der Meijden neemt volgens Timmer de leiding over van een bedrijf dat klaar is voor de toekomst. Het herstructureringsprogramma dat onlangswerd ingezet is inmiddels afgerond. Als onderdeel van dit programma werden negentien filialen in het buitenland gesloten. Ook werden de Nederlandse hardwaretak en de Colombiaanse dochter Siigo afgestoten.
Bij de reorganisatie is het personeelsbestand met tachtig mensen verminderd. Vooral in de backoffice zagen mensen hun baan verdwijnen, vertelt Timmer. Bij commerciële afdelingen en de RD-afdeling nam het aantal mensen volgens hem juist toe.