Selecteer een pagina

SAP heeft de lancering van SAP BusinessOne OnDemand recentelijk versterkt met haar cloud applicatieportfolio. De aankondiging sluit aan op de eerdere acquisitie van SuccessFactors, een cloud-gebaseerde software voor het managen van de prestaties van medewerkers.

De Duitse software reus zei recentelijk tegen de media dat BusinessOne OnDemand volgens planning in 18 landen beschikbaar zal zijn, waaronder Amerika, China, Engeland, Australië, Spanje, Duitsland, Zuid Afrika, Frankrijk en Singapore.

SAP is van plan om Business One OnDemand te voorzien door partners die de cloud-gebaseerde software zullen aanbieden voor een maandelijks abonnement. Het is vreemd dat SAP nu alleen Business One OnDemand aanbiedt, aangezien de software al een tijdje beschikbaar is door de PowerON cloud service van SingTel.

BusinessOne OnDemand is gericht op bedrijven die op zoek zijn naar een cloud-gebaseerd ERP (enterprise resource planning) software zonder te investeren in IT medewerkers om de onderliggende infrastructuur te onderhouden. Volgens SAP en SingTel kunnen bedrijven verwachten dat zij 60 procent zullen besparen op hun exploitatiekosten en vermindering van de opzettijd van maanden naar dagen.

Industrie analist, Cindy Jutras zei in een recent blog artikel: “In tegenstelling tot Business ByDesign, die SAP’s inval in de software-als-een-service (SaaS) markt heeft gemarkeerd, wordt BusinessOne OnDemand gezien als de meest betaalbare en aangeraden software oplossing voor kleine bedrijven als deze bedrijven nou zoeken naar een dienst op locatie of dienst op aanvraag.”

Ze zei verder: “Business ByDesign, die exclusief wordt aangeboden als SaaS aanbieding, is geplaatst als de beste oplossing voor middelgrote bedrijven die op zoek zijn naar SaaS ERP.”

Maar het exacte verschil tussen Business ByDesign en Business One OnDemand is minder duidelijk. Het is weliswaar zo dat Business One zijn oorsprong heeft op locatie, waardoor deze IT afdelingen de flexibiliteit biedt om de software in eigen huis te besturen als zij dat wensen, maar het is onwaarschijnlijk dat een klein bedrijf dat zou proberen.

Als Business ByDesign was bedoeld om een middenmarkt aanbieding te zijn die gericht was op bedrijven met meer middelen om hun eigen software te managen, is het alleen SaaS’ DNA die enige mogelijkheid zou ontkennen om software op locatie te implementeren.

Oracle’s portfolio op locatie is ook gevuld met een samenraapsel van producten. Deze heeft recentelijk de rivaal van SuccessFactors, Taleo, verworven om haar HR software aanbiedingen, zoals Fusion Global Core HCM, Oracle HRM en RightNow aan te sterken.

Het is de bedoeling dat cloud computing de kosten en moeilijkheden van IT moet verminderen. In hun haast naar de cloud, maken enterprise software leveranciers zaken niet gemakkelijker met een hele reeks van producten die elkaar overlappen en die bedrijven vaak verwarren. Hoe zit het, om te beginnen, met het stroomlijnen van zaken?